PYTANIA I ODPOWIEDZI

PYTANIA I ODPOWIEDZI

najczęściej zadawane pytania

Czy mogę się u was przygotować do liceum plastycznego lub Akademii Sztuk Pięknych?

TAK! Jednym z naszych podstawowych celów jest pomaganie w dostaniu się na uczelnie artystyczne. Nasi instruktorzy to absolwenci najlepszych uczelni artystycznych, będący czynnymi w branży artystami z wieloletnim stażem oraz praktyką w nauczaniu. Z przyjemnością przygotujemy kursantów na wszelkie egzaminy wstępne. 

Czy mogę się u was przygotować do zawodu grafika 2d lub 3d?

Oczywiście. Uczymy kompletnego workflow w branży graficznej zarówno ilustracyjno koncepcyjnej w grafice 2d jak i modelarskiej w grafice 3d od podstaw i pierwszych szkiców po wykończone rendery i animacje do gier i filmów. Zarówno grafika 2d jak i 3d ma u nas osobne dedykowane grupy. Wyjaśniamy jak zrobić piękne grafiki, co mieć w portfolio i jak przygotować skuteczne CV. 

Co jeśli chce się zapisać do grupy rysunku w środku semestru lub miesiąca?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. W przypadku gdy uczestnik ma zamiar zapisać się w środku miesiąca obliczamy ile zajęć w tym miesiącu zostaje i płaci w pierwszym miesiącu za taką ilość zajęć. Następne miesiące są już rozliczane normalnie.

Jak szybko przyjdą postępy? 

To kwestia indywidualna, staramy się dawać jak najlepszą wiedzę i przekazywać ją w przystępny, łatwy do powtórzenia sposób. Osoby które ćwiczą w domu i utrwalają sobie wiedzę zdobytą na zajęciach, osiągają rezultaty zdecydowanie szybciej od pozostałych. Osoby, które nie ćwiczą w domu wcale będą miały dłuższą drogę do zauważalnych rezultatów. 

Jak dużo korekty otrzymam?

Korekty są dawane każdemu uczestnikowi średnio co kilkanaście minut w zależności od tego na jakim jest etapie tworzenia. Czasami instruktor nie wiele może dodać do rysunku. Zdarza się że kursant co minutę pyta “czy może być tak?” po postawieniu jednej kreski więcej. Zachęcamy do narysowania przynajmniej kilku kolejnych kresek, aby instruktor miał jakąś bazę do merytorycznej wypowiedzi 🙂

Czy muszę rysować martwą naturę?

Tak, na kursach Herosi Sztuki uczymy metod rysunku realistycznego a martwa natura to podstawowe narzędzie do nauki i szlifowania swoich artystycznych umiejętności. Martwa natura jest przestrzenna dzięki czemu daje możliwość obserwacji większej ilości elementów obrazu niż kopiowanie uchwyconego na zdjęciu kadru. Daje nam więcej możliwości twórczych. Gdy Kursant zrozumie jak ważna i cenna jest martwa natura, sukces przyjdzie o wiele szybciej. Umiejętności tworzenia martwej natury są wymagane do liceum plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych. Są również bardzo pomocne przy pracy zawodowej jako profesjonalny artysta. 

 

Moje dziecko rysuje czy warto je zapisać?

Zawsze warto spróbować. Jeśli ktoś już od najmłodszych lat przejawia zainteresowanie sztuką jest duża szansa, że będzie w stanie przekuć te umiejętności w karierę jeśli odpowiednio wcześnie zacznie.

Czy można skorzystać z lekcji próbnej?

Oczywiście przed podpisaniem umowy istnieje możliwość odbycia płatnej lekcji próbnej w docelowej grupie. Po takiej lekcji klient podejmuje decyzje czy chce podjąć dalszą współpracę czy nie.

Czy każdy może nauczyć się rysować? może nie mam talentu może jestem za stary lub za młody?

herosisztuki.pl wierzy w technikę i precyzję. Sztuka jest jak matematyka masz odpowiedni wzór to rozwiążesz równanie. Nie ważne ile kto ma lat i czy dużo czy mało rysował w życiu, ważne że będzie słuchał tego co mówi instruktor. Powtarzał nową wiedzę w domu oraz miał chęci do rysunku. To ostatnie jest najważniejsze, jeśli ktoś przychodzi na zajęcia z rysunku z nastawieniem, że nie chce mu sie bo trzeba dużo machać ręką, żeby zarysować kartkę formatu b2 to pewnie będzie mu ciężej niż komuś kto wie, że każda umiejętność wymaga chociaż minimum zaangażowania z jego strony – mamy i takich i takich kursantów. Jeśli należysz do tych pierwszych polecamy zmienić nastawienie – nic nie przychodzi bez wysiłku. Do rysunku również trzeba włożyć odrobine serca. Z radością podzielimy się wiedzą ale nic na siłę, trzeba jeszcze chcieć ją przyjąć. Grupy w których uczestnicy mniej się popisują i rozmawiają zazwyczaj są tymi w których wszyscy lepiej rysują, dlaczego? skupiają się podczas całego czasu lekcji na rysowaniu.

Mam wrażenie że nie robię postępów

Najczęściej brak postępów można zaobserwować, gdy ciężko jest nam wyjść ze swoich starych przyzwyczajeń i schematów wyuczonych od dzieciństwa. Każdy z nas swoją przygodę z rysowaniem zaczyna od rysowania symbolicznego. Dziecko rysuje pierwsze postaci jako “patyczaki”, a drzewo jako koło spoczywające na prostokącie. Większość osób, które nie zetknęły się z rysunkiem akademickim, do końca życia będą rysowały to co wiedzą o przedmiocie, a nie to co widzą. Na naszym kursie uczymy że trzeba wyjść z tego schematu. Najczęściej brak postępów zauważalny jest u osób, które mają problem z przełamaniem swoich przyzwyczajeń i otworzeniem się na wskazówki instruktora i zaufanie, że kolejne kreski ukażą oczekiwany efekt